Tasuta kohvi ehk ärist Eesti moodi

Sain mina esmaspäeval vastupandamatult hea pakkumise. Helistati mingist kohvifirmast, nime ma ei registreerinud (või jäeti see mulle targu ütlemata?), et neil on selline suurepärane pakkumine Illy kohvile (kas ma olen äkki kuulnud sellisest? (nagu sa arvad, et ma olen külmikus elanud või?)), kaks kilo TASUTA kohvi, et proovida ja otsustada, kas meeldib. Kui meeldib, siis tehakse juba personaalne pakkumine. 


No TASUTA kohvi, on ju! Muidugi ma tahan proovida! 

Oi kui vahva, teeme kohe teile paki ära, ainult et me küsime saadetise eest transporditasu, sellise sümboolse summa...

Hakkab pihta. 

Et siis kõigile infoks, tasuta kohvi maksab 25 eurot. Kui ma ilusti küsin, oli noormees valmis tegema ekstra mulle sooduspakkumise 20 euro eest. 

Muidugi olen mina vaene ja 25 euro eest saan ma 2 kilo kohviube, enamasti Lavazza, ja jagub ka piima ja kommi jaoks. Aa, ja transport mahub ka sinna 25 sisse. 

Okei, ma puhtalt huvi pärast uurisin, et Illy kilo hind on Rimis 36 eurot kopikatega. Selle loogika järgi saaks 25 euro eest Illyt ikka peaaegu umbes nagu tasuta. Aga no ära paku mulle TASUTA 25 euro eest nänni! Ütle kohe, et megasoodne hind või midagi. 

Ning kooner minust tahab teada, et kui tasuta kohvi eest tuleb 25 raha välja käia, siis palju see kohvi tavaolukorras veel maksab? 

Kommentaarid