Tervislik kehakaal

See teema on mind tükk aega juba närinud, aga ma ei teadnud üldse, kuidas seda lahata, ilma, et ma kuri ja kibestunud kõlaks. Ikka veel ei tea, seega olge hoiatatud, see võib üks õel ja vastik postitus tulla.

Eelmisel nädalal, kui ameeriklased arvasid, et TikTok nende jaoks kinni pannakse, siis suur hulk (fitness)influentsereid tuli välja ja tunnistasid, et nad on lasknud oma keha kirurgidel kohendada ja ei teegi üldse neid harjutusi trennis, mida nad reklaamisid, samuti tunnistasid mitmed, et nad ei söönud neid toite, mida oma feedis jagasid, ega neid tooteid, mida reklaamisid. Mis oli iseenesest hea, et see asi lõpuks välja tuli, aga väga alatu ja inetu, et nad seda esialgu üldse tegid ja oma jälgijaid narritasid. 


Mul on üks tuttav. Minuvanune naisterahvas, kes teeb trenni ja postitab sotsiaalmeediasse oma trennivideoid. Ma arvan, et ta eesmärk on teisi motiveerida või siis ennast reklaamida, võimalik et mõlemit omajagu. Mis on kõik okei, mis mind selle juures häirib on see, et jätab teadlikult mulje nagu tema saledus ja vorm oleks tervisliku toitumise ja trenni tulemus, kuigi omavahel olles ta räägib sellest, et ta üldse ei söö, sest tal on stress nii suur, et midagi ei lähe alla. 

Loomulikult ei häiri mind ainult tema puhul see, et näljutamist reklaamitakse kui "tervislikku" eluviisi. Selles mõttes, et postitatakse pilte esteetiliselt ilusatest hommiku ja lõunasöökidest, aga reaalselt sa saad aru, et kui see inimene päriselt ka seda sööks, mida ta näitab, siis ta ei oleks selline kõrend. 


Ma tean seda, sest ma olen seda ise kogenud ja korduvalt läbi teinud. Näiteks sellel pildil siin.


Kes veel tahtis teada, miks ma iPhone ostsin? 


Siin ma kaalusin umbes 53 kilo ja ma sõin täielikku sitta, aga ma sõin hästi vähe. See oli periood, kus ma olin tohutult suures stressis ja mul ei läinud miski alla, aga samas oli kortisool nii kõrge, et ma rabasin trenni teha nagu loom, puhtalt adrenaliini peal. Magasin neli tundi öösel ja jõin tonnide viisi kohvi ning energiajooke. Tol ajal ma sõin üks kord päevas ja sõin magusaid saiakesi. Ei mingit proteiini, ei ühtegi juur- ega puuvilja, aga nägin välja maru tervislik, kas pole?

Versus see pilt siin.



Ma kaalun 58 kilo praegu. Ma toitun korralikult, hommikul munad või puder, ma ei ole kuid ostnud sooja toitu ega poolfabrikaate, teen iga õhtu endale karbiga toitu kaasa, ma joon vett ja teed, ma teen 6 korda nädalas korralikult trenni, ma magan 8 tundi öösel ja ma tunnen, et ma olen tasakaalus ja terve. Aga ma näen välja, noh, trullakas, selline piiripealselt ülekaalus. 

Loomulikult see, kuidas keegi välja näeb ja soovib välja näha on igaühe isiklik eelistus ja selle kohta ei ole mul midagi kobiseda. Eks ma ise oleks ka pigem heroin chick, kui thick, aga seoses menopausiga mu keha ei lase lihtsalt pekist lahti ja kui ma näljutan, siis ma minestan ja see pole eriti tore, kui sa trenni teed. Või noh, autoga sõidad. 

Mind lihtsalt häiribki see stigma, et kui sa oled natuke tihkem, siis sa oled ebatervislik ja peaks kaalu langetama, kui tegelikult need jube kõhnad on sageli hoopis alatoidetud, Ozempicu või kokaiini peal. 

Nii, sain natuke hingelt kergemaks küll. 

Kommentaarid

  1. Ma ei tea, kas juhtusid lugema uudist, et grupp teadlasi tegi ettepaneku muuta rasvumise mõõtmise metoodikat. Et enam ei ole aluseks KMI, vaid see, kus su liigne rasv asub- kui niimoodi üldiselt öelda.
    Kuna just tulid välja ka meie oma TAI uued toitumissoovitused, siis on see teema, mis tämbab ka mind käima. Mulle tundub, et heas mõttes kehapositiivsust peaks meie elus olema rohkem. Mulle meeldiks, kui keelamise ja normeerimise asemel me leivitaks mõtteviisi a la raamatus Miks prantslannad ei lähe paksuks.
    https://novaator.err.ee/1609577590/uus-rasvumismaaratlus-heidab-kehamassiindeksi-korvale

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Seda, et KMI midagi ei näita on juba aastaid räägitud. Kasvõi kulturistid või muidu suures lihasmassiga inimesed on kõik selle järgi "rasvunud". Päris palju on hakatud rääkima ka skinny fat inimestest, kes on kaalu poolest ja välimuselt peenikesed, aga kelle rasvaprotsent on ülikõrge.

      Kehapositiivsus on hästi huvitav teema ja ma ei ole siiani lõpuni otsustanud, kuidas ma sellesse suhtun. Ühest küljest ma olen nõus, et oma keha peaks armastama sõltumata sellest, kui palju see kaalub või kuidas välja näeb, aga teisest küljest võib see olla libe tee enda käest laskmiseni ja terviseriskideni.

      Kustuta
  2. Ohh, võiks ka igaks juhuks endast mõne pildi teha jõuksis, enne kui ma 100 kilo kaaluma hakkan. Oleks hiljem tore vaadata.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Haha, no ei usu hästi, et sul õnnestub sajakiloni ennast matsutada. 😀
      Ja muide, ma olen vist varem ka maininud, et minu meelest mehed, kes alla saja kilo kaaluvad pole üldse mingid mehed. Muidugi minu silmis sada kilo kaaluv mees on puhas lihas, mitte õllekõht ja juustusangad.

      Kustuta

Postita kommentaar